Tavla indir

Kolay Tavla İndir Oyna

okey oyna

Kolay Tavla İndir Oyna Geçmişten günümüze gelen ve günümüzde de hala oynanan tavla, her yaş kesiminden kişinin dikkatini çeken bir oyundur. İki kişi ile oynanılan tavla oyunu, neredeyse her ülkede bilinir. Hatta bazı ülkelerde tavla turnuvaları bile düzenlenir. Ülkemizde ise genelde kahvelerde, cafelerde, arkadaşlar arasında ve esnaf dükkanlarında oynanılan tavla, oldukça eğlenceli bir şans oyunudur. Tavla da, belirlenen puana ilk ulaşan kişi oyunu kazanır.

Kolay Tavla
Kolay Tavla İndir

Kolay Tavla İndir

Bazı durumlarda 1, bazı durumlarda ise 2 puan kazanılır. Normal biten oyunlarda, oyuncu bir puan kazanır, fakat karşı tarafın herhangi bir pul çıkaramadığı durumlarda oyuncu 2 puan kazanır. Karşı tarafın pul çıkaramadığı duruma halk arasında “Mars” adı verilir. Tavla iki kişi aracılığı ile oynanılan bir şans oyunudur. İki oyuncu arasında geçen oyunda, her oyuncu kendi sahip olduğu pulları, kendi alanına toplayarak oyun dışına çıkarmaya çalışır. Tüm pulları dışarı çıkaran ilk oyuncu oyunu kazanır.

Kolay Tavla Oyna

Oyuna iki oyuncunun da zar atması ile başlanır. Büyük zarı atan oyuncu, ilk oyun hakkını kazanır ve oyuna başlar. Her el de iki zar atılır ve atılan zarlar doğrultusunda pullar hareket ettirilir. Hareket yönü her iki oyuncu için de farklıdır. Oyuncular pullarını kendi bulundukları tarafa toplayacak şekilde ve birbirlerine zıt olacak şekilde hareket ettirirler. Eğer hareket esnasında pullardan birisi, karşı tarafın tek şekilde bulunan pullarından birisinin üzerine gelirse, üzerine gelinen pul oyun dışı kalır ve başa döner. Dışarı çıkan pul oyuna dahil edilmeden oyun devam etmez. Tüm pullarını oyunun dışına çıkaran ilk kişi oyunu kazanır.

Kolay Tavla Oyunu

Tavla İran da, İran şahı tarafından yaklaşık 1200 yıl önce, 10 gün içerisinde, icat edilmiştir. İçerisinde bazı zamanları temsil eden semboller bulunur. Örneğin karşılıklı bulunan 6 hane 12 tane ayı, 15 beyaz ve 15 siyah pul 15 gece ve 15 gündüzü ve tavlanın dört köşesi de 4 mevsimi temsil eder.

Mobil ve Uygulama ile Tavla İndir

Gelişen teknoloji ile birlikte oyunlar çoğu da İnternet aracılığı ile oynanabilir hale geldi. İnternet ile oynanabilir hale gelen oyunlardan olan tavlayı, Telefon, tablet veya bilgisayarınıza indirerek veya İnternet üzerinde bulunan sitelere giriş yaparak oynayabilirsiniz. Çoğu tavla oyunu ve sitesi ücretsizdir ve aktif sohbet imkanı sunar. Rakibiniz ile oyun esnasında sohbet edebilir ve yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En Eğlenceli Tavla İndirme ve Oynama Sitesi